Loading...
Dnes je úterý 15.06.2021
Domů   ·   Kontakty   ·   Kontaktní mail   ·   Partneři   ·   Email   ·   Intranet

Studijně poznávací zájezd - Eastbourne

 

PŘEDODJEZDOVÉ INFORMACE

k pobytu v Eastbourne, Velká Británie

15. 11. – 20. 11. 2015

Průvodce: Jiří Matějka, +420 776 336 316

 

 

 
   

 


SRAZ:                          9:15 hod u školy Masarykova ZŠ a MŠ Brno, Zemědělská 29, 613 00 Brno

ODJEZD:           9:30 hod odjezd od školy

Pozn.                   Autobus vyzvedává druhou skupinu žáků u ZŠ Votice, okr. Benešov ve 12:30 hod a pokračuje dál do UK

PROGRAM

NEDĚLE

15. 11.

Odjezd od školy v 9:30 hod, přejezd do Eastbourne, UK

PONDĚLÍ

16. 11.

Příjezd do Eastbourne, ubytování ve školní rezidenci, oběd

13:45 hod – 17:15 hod 4 lekce angličtiny, večeře

ÚTERÝ

17. 11.

Celodenní výlet do Hastings (vstup do aquaria není v ceně), útesy Seven Sisters a prohlídka města Eastbourne

18:00 večeře

STŘEDA

18. 11.

8:45 – 13:00 hod 5 lekcí angličtiny, oběd

Půldenní výlet do města Brighton (vstup na Brighton Wheel v ceně)

ČTVRTEK

19. 11.

Volitelný program s doprovodem skupiny v Eastbourne (např. procházka do centra města – např. muzeum, nákupy suvenýrů), oběd

Aktivity organizované školou – hry Nintendo WII, kvíz

Odjezd do ČR v cca 16:30 hod.

PÁTEK

20. 11.

Příjezd zpět ke škole v cca 17:30 hod

 

ŠKOLA

LTC EASTBOURNE

Compton Park

Compton Place Road

Eastbourne East

Sussex, BN21 1EH, England

www.ltc-english.com/ltc-eastbourne/our-school

Kontakt pro případ nouze: +44 01323 306144

 

ŠKOLA, UBYTOVÁNÍ A STRAVA

LTC EASTBOURNE sídlí v bývalém sídle vévody z Devonshiru, Compton Place, unikátním zámku z 18. století s vlastním 10hektarovým parkem, které leží pouhých 15 minut chůze od centra města Eastbourne, 10 minut od nejbližší autobusové zastávky, obchůdků a kaváren. Škola byla založena v roce 1954, je akreditována Britskou radou a je členem asociace ENGLISH UK, což je zárukou vysoké úrovně. V dnešní době nabízí výjimečnou atmosféru a výuku v malých skupinách v překrásných prostorách zámku s originálními prvky a malbami. Individuální a přátelský přístup je vlastní nejen učitelům, ale i všem zaměstnancům. Ubytování je zajištěné ve školní rezidenci přímo v budově školy ve vícelůžkových pokojích. Stravování je zajištěné formou plné penze.. Snídaně probíhá formou švédských stolů zaměřených především na sladko – pečivo, tousty, med, džemy, muffiny, buchty atp. Večeře je teplá a může se skládat z kombinace masa, příloh, zeleniny nebo těstovin. Velkou výhodou školy je podávání teplých obědů ve školní jídelně. V případě celodenního výletu je možné k obědu obdržet balíček na cestu. První den se začíná obědem, na závěr pobytu se končí obědem a studenti obdrží balíček na cestu.

KAPESNÉ, VSTUPNÉ DO PAMÁTEK

Kapesné dle vlastního uvážení a možností, drobné mince na toalety v Německu do 5 EUR. Součástí programu je hrazený vstup na Brighton Wheel (vyhlídkové kolo). Vstupné do Aquaria v Hastings není součástí zájezdu.

 

POJIŠTĚNÍ

Cestovní pojištění bylo uzavřeno u společnosti Allianz, a.s. Kartičku pojištěnce předá studentům průvodce. Kopii kartiček doporučujeme nechat u průvodce, případně u doprovodu skupiny.

 

DOPRAVA

Doprava je zajištěna dálkovým autokarem s odpovídajícím vybavením pro dálkové trasy (klimatizace, mikrofon, občerstvení, bezpečnostní pásy, toalety, DVD, 2x monitor). Bezpečnostní zastávky budou
po cca 4 hodinách.

 

ZAVAZADLO

Příruční do autokaru + polštářek či deka na cestu, strava, nápoje.

Zavazadlo, které si studenti uloží do zavazadlového prostoru, budou mít k dispozici až při ubytování,
proto doporučujeme nedávat si tam nic potřebného na cestu.

 

CESTOVNÍ DOKLADY A PŘEDPISY

Doporučujeme udělat si kopii pasu/OP a uložit buď na jiné místo v zavazadlech, aby se daly použít v případě odcizení/ztráty nebo předat doprovodu skupiny. Velká Británie zakazuje dovážet na své území nože (viz www.mzv.cz). Občan ČR může vstupovat a pobývat na území ostatních členských států EU bez zvláštních omezení, a to pouze na základě platného cestovního dokladu, kterým je i průkaz totožnosti. Prosím zkontrolujte si platnost svého cestovního dokladu! V případě, že budete cestovat na jiný než EU pas, je nutné nás kontaktovat předem!

 

S SEBOU DO ANGLIE A RADY NA CESTU

-          Identifikační doklad (cestovní pas, OP, případě jakýkoliv jiný doklad s fotografií)

-          Kartičku pojištěnce (z ČR)

-          Mobilní telefon (číslo prosím nahlásit paní učitelce) + nabíječku

-          Aktivace služby roaming

-          Užívané léky

-          Věci osobní potřeby dle uvážení (vhodné oblečení a obuv, fotoaparát, náhradní baterie, deštník

-          Do autobusu:polštářek pod hlavu, deku, jídlo, pití

-          V Anglii jsou jiné zásuvky – nutné mít redukci (lze koupit i na místě)

-          Kapesné

 

ORIENTAČNÍ CENY

Voda 1,5l – 0,70 GBP

Cola 1 l – 1 GBP

Bageta – 0,30 GBP

Jogurt – 0,30 GBP

Menu McDonald 3,5 - 6 GBP

Fish and Chips 7 - 10 GBP

Poplatek za wc – 0,50 GBP (většina zdarma)

 

SUVENÝRY (příklad)

Pohledy 0,10-0,70 GBP, známka 0,70 GBP

Balené čaje 1,5 – 5 GBP

 

KONTAKTY

Kontakt na doprovod skupiny

Barbora Krčálová +420 777 990 859

 

Kontakt na průvodce

Jiří Matějka, +420 776 336 316

 

Dopravu zajišťuje

Autobusová doprava VENTO LINE s.r.o.

Slaměníkova 23b, 614 00 Brno

www.vento.cz

Tel.: +420 606 603 603

Řidiči: pan Hladík +420 777 592 748        

Autobus:  BOVA SYNERGY 9B9 7070

 

 

 

Agentura STUDYMIX s.r.o. Vám přeje šťastnou cestu a pobyt plný nezapomenutelných zážitků.

 

Kontakt na garanta pobytu

Lucie Chalupová

Tel. +420 777 916 777

Email: lucie@studymix.cz

STUDYMIX s.r.o.

Absolonova 30

624 00 Brno

www.studymix.cz

 

 

 

 

 

 

PROGRAM

BRIGHTON

„Aneb přímořský Londýn“

Město se nachází na jižním pobřeží Anglie a dominuje mu přístavní molo Brighton Pier, molo, kde se odehrává většina veškerého dění ve městě (a říká se, že zde straší J). Při jeho návštěvě na Vás přímo dýchne atmosféra protkaná pozitivní energií. Toto mladé kosmopolitní město s dvěma univerzitami, módními butiky, restauracemi, řadou hudebních klubů a uměleckých scén, je vzdáleno pouhých 50 minut vlakem od Londýna. Největší atraktivitu ale představují místní pláže, které byly zvolené mezi top 10 nejkrásnějších pláží na celém světě. Významnou historickou památkou je architektonicky netradiční královský palác Pavilion, postavený v orientálním čínsko-indickém stylu. Labyrint okouzlujících uliček zvaných The Lanes jsou rájem k nákupům a posezení v kavárnách
a restauracích, které vznikly přeměnou původních rybářských domků. Za ochutnání stojí tradiční cukrová vata a lízátka, které se zde prodávají pod názvem Brighton Rock.

 

EASTBOURNE

„Aneb nejšťastnější místo pro život v UK“

Eastbourne je město s přibližně 100 000 obyvateli a je známé pro své ideální umístění mezi zelené kopce,  bílé útesy Sedm Sester a překrásné modré moře. Ideální polohu zaujímá i vůči Londýnu, do jehož centra je to pouhých 90 minut vlakem. Eastbourne je považováno za nejbezpečnější a nejslunnější místo
na jihovýchodním pobřeží Anglie s typicky venkovskou krajinou. Jeho rozlehlé pláže, okolní příroda, parky
s květinovými koberci a tenisové turnaje, jsou důvodem, proč město navštěvuje více než čtyři miliony turistů ročně. Město je založeno v tradičním Viktoriánském stylu. Jeho pohodovou atmosféru podtrhuje i bohaté kulturní vyžití. Je zde více než 70 hospůdek, pět divadel, tři muzea a umělecké galerie, kina, a bujarý noční život. Jeho dominantou je Eastbourne Pier.

 

ÚTESY SEVEN SISTERS

Tyto úchvatné útesy se nachází kousek od Brightonu. Jde o nádherný přírodní skvost v podobě křídových útesů, které evokují typickou anglickou krajinu.

 

HASTINGS

„Aneb největší rybářské městečko“

Přímořské městečko a jedna z největších anglických rybářských oblastí leží v hrabství East Sussex na jihu Anglie asi 100 km od Londýna. Městečko je známé především slavnou bitvou u Hastings, která se odehrála roku 1066 a významně zasáhla do dějin Velké Británie. Tato bitva je zde neustále připomínána. Pro turisty jsou velice atraktivní rozsáhlé pašerácké jeskyně s voskovými figurínami pašeráků, historický střed starého města, nádherná podmořská akvária, muzea a galerie. Za dominantu města je považováno jak historické centrum, rybářský přístav, tak zřícenina hradu na kopci.

 

BLUE REEF AQUARIUM v Hastings

Aquarium Blue Reefje velice vyhledávanou atraktivitou v Hastings. Více než 40 tematických stanovišť nabízí fantastickou cestu od pobřeží Hastings do tropických vod hlubokého oceánu. K vidění jsou zde mořští koníci, medúzy, podvodní tunel s neuvěřitelnými výhledy na útesy žraloků, rejnoků a hejna barevných ryb.

 

Adresa:Blue Reef Aquarium, Rock-A-Nore Rd, Hastings

East Sussex TN34 3DW

www.bluereefaquarium.co.uk   

 

 

PORTSMOUTH

„Aneb domov Sherlocka Holmese i Olivera Twista“

Portsmouth je univerzitní město na jihu Velké Británie. Proslavilo se jako rodiště Charlese Dickense, autora proslulého Olivera Twista nebo Davida Copperfielda a jeho památce je zde věnováno také muzeum. Ve městě pobýval i Sir Artur Conan Doyle, který zde napsal svého prvního slavného Sherlocka Holmese. Při troše nadsázky lze tedy Portsmouth označit za „rodiště" nejslavnějšího detektiva vůbec.

Symbolem města je 168 metrů vysoká věž ve tvaru plachty Spinnaker Tower, která nabízí výhled až do vzdálenosti 23 mil. Podlahy jsou prosklené a nachází se tu i kavárna, takže můžete strávit příjemné odpoledne u kávy s nezapomenutelným výhledem. Město je také proslulé svým významným námořním přístavem i nejstarším dosud používaným dokem s překrásnými a historicky významnými loděmi. Některé z nich pamatují až 800 let naší historie. Nachází se zde také námořní muzeum, které by nemělo být opomenuto. V současné době je přístav rovněž využíván Královským vojenským námořnictvem, takže se nelze ubránit srovnání historie s moderní dobou. V nákupním centru mimo jiné najdete například i restauraci i slavného kuchaře Jamieho Olivera.