Informatika - Základní informace

Výuka předmětů zaměřených na Informatiku

S počítači pracují žáci v rámci dvou předmětů. Od pátého ročníku v rámci předmětuInformační a komunikační technologie

Informační a komunikační technologie
Výuka probíhá ve dvouletém cyklu od pátého respektive šestého ročníku jednu hodinu týdně. V prvním roce se žáci postupně seznamují s historií počítačů, informacemi, s ovládáním operačního systému, tvorbou obrázků, textových dokumentů, prací se soubory a složkami, okny. Plní praktické úkoly. Naučí se ovládat přehrávače médií a přesunou se na Internet, který je tématem prakticky celého druhého pololetí. Ve druhém roce výuky se zaměřujeme hlavně na komunikaci přes e-mail, ICQ, Skype, Chat, brouzdáme  po netu dle různých témat a také se intenzivně podíváme na Powerpoint a tvorbu prezentací. Neuteče nám ani ochrana počítače před útoky z Internetu a práce v síti.