Dnes je pondělí 26.10.2020

Masarykova základní škola a Mateřská škola Brno,  Zemědělská 29

Informace o adaptačním pobytu žáků 6. ročníků v přírodě

SVRATOUCH  2.9. – 4.9.2020

Určení akce:         pro žáky šestých tříd ve školním roce 2020/21.  Cílem pobytu je podpořit dobré vzájemné poznání  (žáků a jejich třídních učitelů) v různých běžných i nestandardních situacích,  zlepšení schopnosti spolupráce s ostatními spolužáky a vytvoření pozitivního klima ve třídě podporujícího úspěšnou a příjemnou celoroční práci. To vše především pomocí her a zážitkových programů. Důležitou součástí  pobytu  je environmentální vzdělávání při praktických terénních činnostech prováděných přímo v přírodním prostředí.  Adaptační pobyt je součástí vzdělávacího programu školy.

Odjezd:                 sraz  ve středu  2.9.2020 v 7:30 v zahradě školní budovy Jugoslávská (1. stupeň). Společně pak pěšky přejdeme na vlakové nádraží Brno - Lesná a vlakem dojedeme do Pusté Kamenice. Pěšky do místa ubytování to je od vlaku cca 4 km.

Příjezd:                  příjezd a rozchod  v pátek  4.9.2020 bude na stejném místě (zahrada Jugoslávská) v 15:50.

Ubytování:           místem pobytu je rekreační středisko Naděje (cca 1 km východně od Svratouchu, mapa KČT č.48 – Žďárské vrchy, www.rekreace-deti.cz). Ubytování turistického charakteru je v chatkách se sociálním zařízením, ložní prádlo je zajištěno,  jídelna a sprchy s teplou vodou jsou v budově.

Strava:                   součástí pobytu je celodenní strava 5x denně a zajištěný pitný režim po celou dobu pobytu (začínáme ve středu obědem a končíme v pátek opět obědem a svačinou na cestu).

Cena:                     cena za pobyt zahrnující ubytování, stravu, dopravu a programové výdaje  činí  1.100 Kč a je splatná bezhotovostně na účet školy č. 64237621 / 0100 nejpozději do 31.7.2020. Při platbě použijte variabilní symbol, který Vám sdělí mailem třídní učitelé pátých ročníků.

Komunikační spojení: doporučujeme účastníkům  nebrat si s sebou elektronické výrobky a mobilní telefony a zároveň žádáme rodiče, aby si počkali na sdělení zážitků až po příjezdu a dětem zbytečně nevolali. V nutných případech  pošlete sms (ne dotazy – nebudeme mít čas na ně odpovídat a mobily máme

po většinu dne vypnuté) na číslo mobilního telefonu příslušného třídního učitele nebo lektora.

Vybavení:             zavazadla budou převezena doprovodným vozidlem z místa srazu a v pátek opět zpět ke škole.

Pro nabalení  lze nejlépe použít sportovní tašku nebo batoh, kufr je méně vhodný.  Na cestu si

účastníci vezmou menší batoh s pláštěnkou, osobní drobnosti, láhev s pitím (min. 1 litr) a svačinu

(oběd bude po příchodu do místa ubytování v cca 13 hodin).

Co si tedy nabalit:

- sportovní oblečení,

- boty na přezutí do chatky,

- náhradní boty,

- baterka,  zápisník (sešit A5), psací a kreslící potřeby,

- náhradní oblečení, spodní prádlo, plavky,

- hygienické potřeby, ručník, papírové kapesníčky,

- šátek (na zavázání očí, popř. na hlavu),

- kapesné doporučujeme ve výši max. 100 Kč.

Poučení o pravidlech chování na akci školy (včetně prohlášení o bezinfekčnosti) předejte při odjezdu příslušnému třídnímu učiteli (příslušný formulář bude předán v úterý 1.9.).  Zároveň seznamte třídního učitele s případným užíváním léků a alergickými reakcemi dítěte (včetně předání těchto léků).

Organizační zajištění: pobytu se zúčastní třídní učitelé šestých tříd.   Program pak zajišťují  lektoři z řad učitelů školy. V případě potřeby můžete na e-mailovou adresu retek@maskola.cz  zasílat upřesňující dotazy a popř. konzultovat vhodnost pobytu při zdravotních a stravovacích omezeních.

Na společné zážitky s účastníky pobytu se těší tým lektorů a třídní učitelé.