Studijně poznávací zájezd - Mnichov

29. 11. – 3. 12. 2015

SRAZ:   6:30 u školy Zemědělská 29

ODJEZD:  6:45 od školy

Pozn. Autobus již přijede se ZŠ Sokolnice a ZŠ Dambořice a z Brna pokračuje přímo do Německa.

PROGRAM

NEDĚLE

29. 11.

Odjezd od školy v 6:45, v cca 13,00 – 13,30 hod. příjezd do Regensburgu – prohlídka města cca 2 – 2,5 hod. Odjezd do Mnichova – příjezd na ubytování v cca 18,00 hod. Večeře, nocleh.

PONDĚLÍ

30. 11.

Snídaně. Výuka do cca 10:45 hod. Oběd – balíček. Cca od 13:00 hod. mimoškolní program (prohlídka historické části města). Večeře, nocleh.

ÚTERÝ

1. 12.

Snídaně. Výuka do cca 10:45 hod. Oběd – balíček. Cca od 13:00 hod. mimoškolní program (Muzeum BMW Welt,Olympijský stadion). Večeře, nocleh.

STŘEDA

2. 12.

Snídaně. Výuka do cca 10:45 hod. Oběd – balíček. Cca od 13:00 hod. mimoškolní program (zámek Nymphenburg – původně letní rezidence v západní části Mnichova). Večeře, nocleh.

ČTVRTEK

3. 12.

Po snídani (v cca 08:00 – 08:30 hod.) odjezd do Salzburgu – v cca 11,00 – 13,30 hod. prohlídka města. Odjezd do ČR. Příjezd do ČR ve večerních hodinách.

ŠKOLA

Adresa jazykové školy: Alinguas, Hohenzollernpl. 5, 80796 München (asi 450 m od ubytování)

8:15 – 9:30 1. část výuky

9:30 – 9:45 pauza

9:45 – 10:45 2. část výuky

UBYTOVÁNÍ A STRAVA

hostel Haus International München, Elisabethstrasse 80797  www.haus-international.de

ubytování  ve vícelůžkových pokojích, plná penze, snídaně  formou bufetu, oběd balíček

KAPESNÉ, VSTUPNÉ DO PAMÁTEK

Všechny vstupy do památek jsou hrazeny. Kapesné dle vlastního uvážení a možností, drobné mince na toalety.

POJIŠTĚNÍ

Cestovní pojištění bylo uzavřeno u společnosti Uniqua.  Kartičku pojištěnce předáme v autobusu.

DOPRAVA

Doprava je zajištěna dálkovým autokarem Bova Berkhof s odpovídajícím vybavením pro dálkové trasy. Bezpečnostní zastávky budou po cca 4 hodinách.

ZAVAZADLO

Příruční do autokaru  s doklady, jídlem a pitím na cestu. Zavazadlo, které si žáci uloží do zavazadlového prostoru, budou mít k dispozici až při ubytování, proto doporučujeme nedávat si tam nic potřebného na cestu.

CESTOVNÍ DOKLADY A PŘEDPISY

Platný pas nebo občanský průkaz, kartičku zdravotní pojišťovny pro ČR

S SEBOU:

·         Identifikační doklad (cestovní pas, OP)

·         Kartičku pojištěnce (z ČR)

·         Mobilní telefon (číslo prosím nahlásit paní učitelce) + nabíječku

·         Aktivace služby roaming

·         Užívané léky

·         Věci osobní potřeby dle uvážení (vhodné oblečení a obuv, fotoaparát, náhradní baterie, deštník)

·         Blok nebo papíry, psací potřeby

·         Do autobusu:  cestovní doklad, jídlo, pití, případně polštářek pod hlavu

·         Kapesné

ORIENTAČNÍ CENY

ovocný jogurt 175 gramů 0,4                          coca cola 1,5 litru 1,45

zmrzlina 1 kus 0,9                                           káva v kavárně 1 šálek 1,5 – 2

pizza v restauraci 1 kus 4,15 – 7,65                vánoční pečivo 2-5

tabulka čokolády 0.50 - 1

Orientační ceny v Mnichově v restauraci

Malý salátový talíř 3,5               Velký salátový talíř 8,9             Polévka 2,5

Mnichovská vinná klobása 2 kusy 4,9         Další hlavní jídla 7,9 – 13,9          jablečný štrúdl 4,5

cola 0,4 litru 2,8         jablečný / pomerančový džus 0,2 litru 2,2             káva – presso 1,8

Cappuccino 2                   čaj 2,4

pohlednice 1 kus 0,25 – 1

Kontakt na doprovod skupiny

B. Trnková, I. Šalamounová +420 737 988 427

Kontakt na průvodce

Ing. Jiřina Vlčková +420 604 147 722

Zájezd zajišťuje:

CK KO-TOUR Riegrova 52, Polička, tel. 603 524 224, www.kotour.cz

PROGRAM

Regensburg – česky Řezno, nacházelo se zde centrum diecéze, do které České země spadaly před vyhlášením pražského biskupství (973). Keltské sídlo, které se zde nacházelo před vznikem germánského města, se nazývalo Radasbona nebo Ratispona.

Nachází se zde např.: Porta praetoria – římská brána z dob Marka Aurélia (179) či Kamenný most (Steinerne Brücke) z let 11351146, který je nejstarším dochovaným a dodnes používaným mostem na sever od Alp, který se stal vzorem dalších mostů v Evropě (Londýn, Avignon) i v Čechách (Juditin most). Přes něj vedoucí obchodní cesta byla zdrojem bohatství města. Dominantou města je Katedrála sv. Petra (Dom St. Peter). Historické centrum města je od roku 2006 zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO.

Mnichov- německyMünchenje hlavní město Bavorska, které leží v podhůří Alpna řece Isara s 1,4 miliony obyvatel je to třetí největší město v Německu(po Berlíněa Hamburku).

Středem historického města je Mariánské náměstí (Marienplatz) s nejstarším mariánským sloupem v Evropě, se starou a novou radnicí. Kostel Panny Marie (Frauenkirche)  stojí severozápadně od Mariánského náměstí a tvoří charakteristickou siluetu města.

Muzeum BMW Welt–architektonicky unikátní budova, kde si můžete prohlédnout novinky, ale i historické automobily BMW. Muzeum obsahuje kompletní škálu vozů značky vozů BMW ve své 90-leté historii.

Olympijský stadion– při Olympijských hrách v roce 1972 zde byl vytvořen impozantní olympijský park – jedna z nejzajímavějších staveb v Evropě. Stadion je postaven ze železobetonu, jeho nejvyšší bod měří 33,5m, kapacita 78000 míst. Nejzajímavější je střecha v podobě beduínského stanu, která kryje více než polovinu stadionu. Dominantou parku je věž o výšce 286m.

zámek Nymphenburg– původně letní rezidence v západní části Mnichova, později přestavěna na rokokový zámek s rozsáhlým historickým parkem

Salzburg - česky Solnohrad je hlavní město rakouské spolkové země Salcbursko. Leží nedaleko hranic s Německem na řece Salzach ve výšce 425 m n. m. Staré město salzburské (historické městské jádro) bylo v roce 1996 zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO.