Prohlášení o přístupnosti

Masarykova základní škola a Mateřská škola Brno, Zemědělská 29, příspěvková organizace (dále Základní škola) se zavazuje k zpřístupnění své internetové stránky v souladu se zákonem č. 99/2019 Sb., o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací a o změně zákona č. 365/2000 Sb., o informačních systémech veřejné správy a o změně některých dalších zákonů, ve znění pozdějších předpisů.

Toto prohlášení opřístupnosti se vztahuje na webové stránky

Stav souladu

Internetové stránky jsou částečně v souladu  v souladu se zákonem č. 99/2019 Sb., o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací a o změně zákona č. 365/2000 Sb., o informačních systémech veřejné správy a o změně některých dalších zákonů, ve znění pozdějších předpisů.

Nepřístupný obsah

Níže uvedený obsah není přístupný  z důvodu nepřiměřené zátěže:

1. Některé PDF soubory obsahují naskenované obrázky a neobsahují strojově zpracovatelný text. (Pravidlo 1.1 Textové alternativy)
  2. Většina fotografií ve fotogaleriích neobsahují strojově zpracovatelný text. (Pravidlo 1.1 Textové alternativy)
  3. Audiovizuální obsah neobsahuje strojově zpracovatelné titulky. (Pravidlo 1.2 Multimediální prvky závisející na čase)

Uvedení do souladu se zákonem a s pravidly přístupnosti by v tomto směru bylo pro Základní školu finančně náročné.

Vypracování tohoto prohlášení o přístupnosti

Toto prohlášení bylo vypracováno dne 10. srpna 2020.
Prohlášení bylo revidováno dne 27. listopadu 2020.

Toto prohlášení bylo vypracováno dle metodického pokynu MVČR k tomuto zákonu.

Zpětná vazba a kontaktní údaje

Náměty či informace o problémech při zobrazovaní těchto stránek, dotazy nebo připomínky týkající se obsahu webu zasílejte na kontaktní adresu.

Postupy pro prosazování práva

Kontaktní údaje příslušného orgánu pro prosazování práva:

Ministerstvo vnitra
odbor eGovernmentu
náměstí Hrdinů 1634/3
e-mail:  pristupnost@mvcr.cz

Informace prezentované v jiných formátech

Ve formátu PDF nabízíme některé dokumenty a doplňující informace, které jsou příliš rozsáhlé a je vhodné jejich stažení. Pro zobrazení těchto dokumentů je třeba mít nainstalovaný prohlížeč Adobe Reader, který je zdarma ke stažení na stránkách společnosti Adobe Systems, Inc.

Část dokumentů je zveřejněna v některém z formátů aplikací Microsoft Office. Pro všechny DOC a DOCX je na stránkách společnosti Microsoft k dispozici prohlížeč, který si můžete zdarma stáhnout a nainstalovat na Vaše zařízení.

Lepší možností je zdarma stáhnout kancelářský balík Open Office nebo Libre Office.

Některé dokumenty mohou být z důvodu velikosti komprimovány metodou ZIP. Na internetu je velké množství programů, které dokážou tento formát dekomprimovat.

Přizpůsobení velikosti textu a klávesové zkratky na webových stránkách

Pokud je pro vás text obtížně čitelný, k jeho zvětšení můžete použít nástroje Vašeho prohlížeče. Design stránek je responzivní a obsah se přizpůsobí Vaší obrazovce.

Velikost textu lze zvětšit klikem na tlačítko A+ na úvodu každého textu.

V nejběžnějších moderních prohlížečích (Internet Explorer, Chrome, Firefox, Safari) lze text zvětšit současným zvolením Ctrl++ a zmenšít Ctrl+-. K původní velikosti se lze vrátit pomocí Ctrl+0, nebo Ctrl+*. V Safari na OS X použijte místo Ctrl klávesu Command (?).

Pro popis všech informací na tomto webu je použit značkovací jazyk HTML 5, pro popis vzhledu pak kaskádové styly CSS. Textový obsah stránek lze zobrazit i s vypnutými kaskádovými styly. Všechny velikosti jsou uvedeny v relativních jednotkách, je tedy možné podle potřeby zvětšit velikost písma. Všechny odkazy jsou v textu graficky zvýrazněné.