Loading...
Dnes je neděle 04.06.2023
Domů   ·   Kontakty   ·   Kontaktní mail   ·   Partneři   ·   Email   ·   Intranet

Adaptační pobyt

Masarykova základní škola a Mateřská škola Brno,  Zemědělská 29

 

Informace o adaptačním pobytu žáků 6. ročníků v přírodě

 SVRATOUCH  5. 9. – 7. 9. 2022

Určení akce:         pro žáky šestých tříd ve školním roce 2022/23.  Cílem pobytu je podpořit dobré vzájemné poznání  (žáků a jejich třídních učitelů) v různých běžných i nestandardních situacích,  zlepšení schopnosti spolupráce s ostatními spolužáky a vytvoření pozitivního klima ve třídě podporujícího úspěšnou a příjemnou celoroční práci. To vše především pomocí her a zážitkových programů. Důležitou součástí  pobytu  je environmentální vzdělávání při praktických terénních činnostech prováděných přímo v přírodním prostředí.  Adaptační pobyt je součástí vzdělávacího programu školy.

 

Odjezd:                odjezd  v pondělí  5. 9. 2022 v 9:00 hodin autobusem od školy. Žáci přijdou do školy na začátek vyučování v 8:00 hodin, do 9:00 budou ve třídě společně s třídním učitelem. Poté odjíždí společně autobusem do Svratouchu, odkud je bude čekat cesta pěšky do místa ubytování cca 1,5 km.

 

Příjezd:                 příjezd a rozchod  ve středu 7. 9. 2022 u školy (zahrada Jugoslávská) v 14:30 hodin.

 

Ubytování:           místem pobytu je rekreační středisko Naděje (cca 1,5 km východně od Svratouchu, mapa KČT č.48 – Žďárské vrchy, www.rekreace-deti.cz). Ubytování turistického charakteru je v chatkách se sociálním zařízením, ložní prádlo je zajištěno, jídelna a sprchy s teplou vodou jsou v budově.

 

Strava:                   součástí pobytu je celodenní strava 5x denně a zajištěný pitný režim po celou dobu pobytu (začínáme v pondělí obědem a končíme ve středu opět obědem a svačinou na cestu).

 

Cena:                     cena za pobyt zahrnující ubytování, stravu, dopravu a programové výdaje činí 1.600 Kča je splatná v hotovosti třídnímu učiteli do 30. června 2022.

 

Komunikační spojení: doporučujeme účastníkům nebrat si s sebouelektronické výrobky a mobilní telefony a zároveň žádáme rodiče, aby si počkali na sdělení zážitků až po příjezdu a dětem zbytečně nevolali. V nutných případech pošlete sms (ne dotazy – nebudeme mít čas na ně odpovídat a mobily máme

                               po většinu dne vypnuté) na číslo mobilního telefonu příslušného třídního učitele nebo lektora.

 

Vybavení:             zavazadla budou převezena doprovodným vozidlem a ve středu budou opět přivezena zpět ke škole.

Na cestu si účastníci vezmou menší batoh s pláštěnkou, osobní drobnosti, láhev s pitím (min. 1 litr) a svačinu (oběd bude po příchodu do místa ubytování v cca 13 hodin).

 

                               Co si tedy nabalit:

- sportovní oblečení,

- boty na přezutí do chatky,

- náhradní boty,

- baterka, zápisník (sešit A5), psací a kreslící potřeby,

- náhradní oblečení, spodní prádlo, plavky,

- hygienické potřeby, ručník, papírové kapesníčky,

- šátek (na zavázání očí, popř. na hlavu),

- kapesné doporučujeme ve výši max. 100 Kč.

Poučení o pravidlech chování na akci školy (včetně prohlášení o bezinfekčnosti)předejte při odjezdu příslušnému třídnímu učiteli (příslušný formulář bude předán před odjezdem ve škole).  Zároveň seznamte třídního učitele s případným užíváním léků a alergickými reakcemi dítěte (včetně předání těchto léků).

 

Organizační zajištění: pobytu se zúčastní třídní učitelé šestých tříd.   Program pak zajišťují lektoři z řad pedagogických pracovníků školy. V případě potřeby můžete na e-mail  ruzickova@maskola.cz  zasílat upřesňující dotazy a konzultovat vhodnost pobytu při zdravotních a stravovacích omezeních.

 

 

 Na společné zážitky s účastníky pobytu se těší tým lektorů a třídní učitelé.